ابوالقاسم سرتیپی ، صادر کننده نمونه و کارآفرین در صنعت سنگ و موسس شرکت الوان نما

در دنیا افرادی بسیاری وجود دارند که به سخت کوشی معروف اند، آن ها تمام تلاش و کوشش خود را برای تحقق اهداف و آرزوهایشان به کار می گیرند، نا امید نمی شوند و همچنان ثابت قدم و استوار برای رسیدن به آن ها قدم بر می دارند و در نهایت به اهداف و آمالی که داشتند خواهند رسید. خواندن سرگذشت این افراد می تواند انگیزه ای مضاعف به آدمی بخشد و او را از نا امیدی و یاس دور سازد. به همین دلیل مجموعه سنگ ارباب قصد دارد در این مطلب مختصری از زندگی پر فراز و نشیب آقای ابوالقاسم سرتیپی ، یکی از افراد موفق در حوزه سنگ و همچنین موسس شرکت سنگ الوان نما، را بیان کند.

کودکی و جوانی ابوالقاسم سرتیپی

ابوالقاسم سرتیپی متولد سال 1325 هجری شمسی در خمینی شهر اصفهان می باشد. او دوره دبستان و همچنین راهنمایی خود (کلاس اول تا نهم) را در خمینی شهر گذراند اما به دلیل کمبود امکانات برای ورود به دبیرستان به اصفهان رفت و در آنجا ساکن شد. او اتاقی را برای زندگی اجاره کرد و در کنار درس خواندن، در مرکزی به نام خانه جوانان به یادگیری رشته های مختلف هنری نظیر تئاتر و گویندگی پرداخت و پس از مدتی به مدیریت داخلی خانه جوانان منصوب گردید.

ابوالقاسم سرتیپی

ابوالقاسم سرتیپی

ابوالقاسم سرتیپی بعد از اتمام دوره دبیرستان و سربازی، مشغول به کار شد. او در ابتدا سرپرستی خانه کودک را بر عهده گرفت اما پس از آنکه قبولی اش در دانشگاه و ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی اش قطعی گشت، به استخدام بانک ملی خمینی شهر به عنوان حسابدار در آمد. در آن زمان نیز به عنوان گوینده رادیو و تلویزیون اصفهان انتخاب شد.

در همان دوران آقای سرتیپی در یکی از شرکت های راه و ساختمان آن زمان که از قضا برای یکی از آشنایان بود برای شغل رئیس امور مالی و حسابداری استخدام شد. او علاوه بر رسیدگی به اموری که به او محول شده بود، تلاش می کرد که با تمام چم و خم کارهای مختلف و وسایل و ابزار آلات صنعتی شرکت آشنا شود، بعد از شش ماه و با تلاش و کوشش، سمت او در شرکت ارتقا پیدا کرد. در آن زمان یکی از پروژه هایی که شرکت عهده دار آن بود، قرداد خانه های پیش ساخته برای یک شرکت آمریکایی بود. یکی از مصالحی که این خانه ها نیاز داشتند سنگ ساختمانی بود، اما تعداد افرادی که به صنعت تولید سنگ مشغول بودند، کم بودند به همین دلیل جرقه تاسیس شرکت سنگ الوان نما برای تامین سنگ ساختمانی برای شرکت آمریکایی در ذهن ابوالقاسم سرتیپی زده شد و او به کمک خواهر و همسر خویش شرکت سنگ الوان نما را تاسیس کردند.

کسب عنوان صادر کننده نمونه سنگ کشور توسط ابوالقاسم سرتیپی

ابوالقاسم سرتیپی پس از تاسیس و راه اندازی شرکت علاوه بر تولید سنگ و عرضه به بازار، کار صادرات آن را نیز آغاز نمود. در حقیقت و طبق گفته های ایشان، او اولین فردی بود که در اصفهان سنگی را به خارج از کشور صادر می کرد.

او در این راه و برای رسیدن به اهداف خود تمام سختی ها را تحمل کرد. ابوالقاسم سرتیپی درباره آن دوران می گفت که اوضاع به گونه ای بود که آن ها در عرصه صادرات حتی با نحوه بسته بندی سنگ آشنا نبودند و نمی‌دانستند چگونه سنگ های سفارش داده شده را به گمرک برسانند. اما با تلاش شبانه روزی و گروهی توانستند به موفقیت دست پیدا کنند به طوری که در طی ده سال به بیش از بیست کشور دنیا سنگ صادر کردند.

طبق گفته سرتیپی سنگ های سبز سازمان ملل، سنگ های کار شده در موزه لوور فرانسه، و ده ها هتل در امارات متحده عربی تنها بخشی از سنگ های ارسال شده توسط شرکت سنگ الوان نما می باشد و کار سنگ به گونه ای فشرده بود که او در ماه بیش از ده مرتبه به کشورهای دیگر سفر می کرد.

سنگ سبز سازمان ملل

سنگ سبز سازمان ملل

آقای سرتیپی پس از پشت سر گذاشتن تمام فراز و نشیب ها و سختی هایی که در این صنعت سخت وجود داشت توانست جزو برترین های این حوزه به شمار برود و در اواسط دهه هشتاد هجری شمسی به عنوان صادر کننده نمونه سنگ در استان شناخته شود.

برخی از فعالیت های انجام شده توسط ابوالقاسم سرتیپی، چهره ماندگار صنعت سنگ

در این بخش برخی از فعالیت های صورت گرفته توسط ابوالقاسم سرتیپی را به شکل تیتر وار بیان خواهیم کرد.

  • مدیریت کارخانه و همچنین معدن سنگ
  • عضو هیئت رئیسه انجمن صادرات سنگ
  • تاسیس موسسه خیریه امید
  • مسئول کمیسیون طرح و برنامه
  • جانشینی ریاست انجمن صادرات سنگ
  • عضویت در هیئت مدیره کنسرسیوم سنگ ایران
  • مسئول طرح نوسازی اتاق بازرگانی
ابوالقاسم سرتیپی، صادرکننده نمونه و موسس شرکت سنگ الوان نما

ابوالقاسم سرتیپی، صادرکننده نمونه و موسس شرکت سنگ الوان نما

منبع: مجموعه سنگ ارباب

429 پاسخ

دیدگاه ها غیر فعال است.