ویدیو راهنمای انتخاب سنگ سفید

ویدیو راهنمای انتخاب سنگ سفید

مدت زمان ویدئو: 66 ثانیه

توضیحات:  ️انتخاب شما سنگ سفید است؟ ولی نمیدانید کدام سنگ سفید بهترین گزینه برای شماست؟ حتما تماشای این ویدیو کمک مهمی به شما خواهد کرد ... مشاهده این ویدیو در اینستاگرام مشاهده این ویدیو در یوتیوب مشاهده این ویدیو در آپارات

توضیحات تکمیلی:

خرید و انتخاب سنگ مناسب از مهم ترین مراحل ساخت و ساز ساختمان به شمار می رود، زیرا سنگ های طبیعی گوناگونی در کل دنیا وجود دارند که از نظر کیفیت، ساختار، طرح و رنگ با یکدیگر متفاوت می باشند و هر یک از آن ها ویژگی های ساختاری و ظاهری منحصر به فرد و ویژه ای دارد که آن را از دیگر سنگ ها متمایز نموده و برای استفاده و کاربرد در قسمت های به خصوصی از بنا مناسب کرده است. در حقیقت زمانی که شخص تصمیم به خرید سنگ برای ساختمان می گیرد باید به مکانی که قرار است سنگ در آن جا به کار رود، ویژگی های فنی سنگ (آیا سنگ مناسب به مکان است یا نه در جای نامناسب و غلط استفاده شده است)، قیمت سنگ (قیمت سنگ می بایست متناسب با بودجه ای باشد که می خواهد صرف خرید سنگ نماید) و طرح و رنگ سنگ که یکی از مهمترین پارامترها در زمان انتخاب سنگ است، توجه کند تا در نهایت از خرید و انتخاب خود راضی بوده باشد (برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به مطلب «در هنگام خرید سنگ ساختمانی به چه نکاتی باید توجه کرد» مراجعه کنید).

طرح و رنگ سنگ و اهمیت آن

سنگ های طبیعی در طیف گسترده ای از طرح و رنگ یافت می شوند. آن ها در رنگ هایی نظیر بژ، صورتی، سیاه، قهوه ای، زرد (طلایی)، آبی، خاکستری، سبز و در طرح ها و الگوهای مختلفی وجود دارند. تنوع در شکل ظاهری سنگ (طرح و رنگ) و بافت آن باعث می شود که بر اساس سبک به کار رفته در معماری کل بنا یا آن بخشی که قرار است سنگ طبیعی در طراحی آن استفاده شود، سنگی مناسب، بر اساس ذوق و پسند صاحب ساختمان انتخاب گردد. انتخاب سنگ سفید مناسب سنگ های طبیعی که از سطح سفید رنگی برخوردارند و رگه ها و طرح های زیبا و درهمی بر روی آن ها نقش بسته اند نظیر سنگ ازنا، نیریز و الیگودرز، طرفداران بسیاری داشته و کاربرد وسیع و گسترده ای در طراحی فضاهای داخلی و خارجی ساختمان ها دارند. در این بخش به شما کمک خواهیم کرد که سنگی سفید طبق ذوق، پسند و سلیقه ای که دارید، انتخاب نمایید.
  • اگر که شما به شعاع های نوری که از خورشید می تابند و روشنایی بخش روز هستند علاقمند هستید، برخی از سنگ های سفید الیگودرز به دلیل وجود رگه های طلایی بر روی سطح آن ها، گزینه ای مناسب و کاربردی می باشند.
  • اگر که آسمان ابری مورد پسند شما است و یادآور خاطرات فراموش نشدنی و زیبایتان می باشد، سنگ سفید لایبید که تم رنگی آن متشکل از رنگ های طوسی، آبی و سفید است، سنگ فوق العاده ای برای استفاده در طراحی ساختمان خواهد بود.
  • اگر که شما جزو افرادی می باشید که به دشت ها و اسب های سفید داخل دشت علاقمند هستند، سنگ نیریز بهترین سنگ برای شما خواهد بود زیرا بر روی سطح سفید رنگ سنگ خطوط و رگه های وحشی بسیار زیبایی نقش بسته است که هر لحظه ی آن اتفاق و رخداد جدیدی را به نمایش می گذارد.
  • و در آخر اگر که اولویت شما خانواده و آرامش است، سنگ چینی ازنا با سطح سفید و بلوری اش بهترین انتخاب می باشد، چون که نقش و طرح های منحی سنگ ازنا به شما آرامش خواهد داد.

منبع: سایت سنگ ارباب